Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Divadlo KULT: Exploze | audiowalk

21. března 2023 – neomezeně
Ústí nad Labem centrum
akce se po zakoupení vstupenky můžete účastnit kdykoliv

Ve středu 8. února 1989 v ranních hodinách došlo k výbuchu v atriu budov národních výborů v Ústí nad Labem. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda je značná. Na naši politickou scénu vstoupil nový pochybný a nebezpečný argument – teror. Tlaková vlna ze dvou nastražených náloží vyrazila odhadem tisíc okenních skel.

Bomby tvořilo celkem asi 10 kilo trhaviny Gelamon, růžový a fialový budík Mirka 394 od firmy Prim a krabice z dřevotřísky. Nejprve explodovala menší nálož, která vystřelila tu větší do výšky a ta explodovala až poté, aby bylo dosaženo co největšího destrukčního efektu. Šlo o velmi profesionální práci. Strůjce výbuchů nebyl nikdy dopaden.

Za posledních 30 let vzniklo mnoho teorií, kdo za explozí stál. Všechny byly liché. Vydejte se s námi na místo činu a dozvíte se pravdu!

Pro tuto inscenaci jsme zvolili formát audiowalk. Budete potřebovat chytrý telefon s nainstalovanou aplikací na čtení QR kódů a sluchátka. Inscenace začíná v atriu magistrátu, kde je první QR kód umístěn na plechovém štítku na kamenném boku lavičky naproti vstupu na ÚMO. Načtením QR kódu se dostanete na webovou stránku, kde spustíte úvodní kapitolu příběhu. Ta vás zavede na další místo. Tam načtete další QR kód, který otevře další kapitolu. Tímto způsobem procházíte lokacemi a do sluchátek vám zní příslušné kapitoly. Celý příběh zahrnuje 7 kapitol tzn. 7 lokací na zhruba 2 kilometrech cesty. V přechodech posloucháte dobová intermezza.

námět Honza Kvasnička režie Filip Nuckolls audio Jiří Pletánek

Obsazení Marta Vítů, Gabriela Hauptvogelová, Jindřiška Moravcová, Ctirad Götz, Jan Řezníček, Jan Jankovský, Jiří Černý, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Jiří Kraus, Lukáš Černoch, Matúš Bukovčan, Jiří Trnka, Kryštof Kotek, Jan Veselý, Tadeáš Horohleď, Miroslav Slanec, Miroslav Rosendorf, Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

vývoj a výroba aplikace Kamil Kukura a Jan Novák

Bratři v tricku: Kabinet žonglérských kuriozit

26. dubna 2023 od 18:00
Veřejný sál Hraničář

Žonglologický exkurz do hlubin a tajů zručné manipulace s objekty. Mýty, fakta, argumenty a nečekané souvislosti. Performance stírající hranice mezi divadlem, novým cirkusem, stand-up comedy a vědeckou přednáškou.

Toto představení není jen glorifikací jedné cirkusové disciplíny, ale rovněž promyšlenu advokacií žonglérství. To vše zabaleno do autentického a svébytného humoru Bratrů v tricku, kteří vám naservírují představení, po kterém si to budete chtít také hodit!

obsazení Adam Jarchovský, Václav Jelínek

délka představení 50 minut vhodné od 8 let

bratrivtricku.cz

Představení se uskuteční za finanční podpory města Ústí nad Labem.

Divadelní pouť 4. ročník

21. května 2023
Dolní Zálezly
akce pro rodiny s dětmi
  • zdarma
  • 21. 05. | 13.30

Čtvrtý ročník festivalu pouličního divadla pro rodiny s dětmi v Dolních Zálezlech.

Bude divadlo, loutky, cirkus, čtení na lodi Marie, hudba a různé workshopy. Celou poutí Vás provede Lukáš Černoch.

Nebudou chybět stánky s občerstvením i lokálními produkty. Nezapomeňte si s sebou vzít deku, popřípadě i kelímky na cokoliv.

Na pouť se lze dopravit vlakem, který jezdí z Ústí nad Labem a Lovosic každou hodinu. V případě, že pojedete autem, bude k dispozici parkování u moštárny a v ulici Za vodárnou, ale počet míst je omezen.


hlavní program

13:30   Waxwing Theatre Loutková faust inscenace

13:30, 14:30, 15:30 a 16:30   Jakub Gottwald Staré řecké báje a pověsti (čtení na plující lodi Marie)

14:00 - 17:00   Řev na hřišti a Studio Damúza Zahrátky

14:20 a 16:20   La Cabaret Nomade Kabinet pamětí

14:30   FysioArt Hnízdo na nitkách

15:20   Tygroo koncert

16:30   Divadlo Spektákl Český koloniál


workshopy

15:20   FysioArt

 

MeetFactory: Můj boj

5. června 2023
Činoherní studio

Divadelní adaptace díla Můj boj norského autora Karla Ove Knausgårda pracuje s prvním dílem hexalogie - Smrt v rodině.

Dva bratři se po smrti svého otce vydávají na cestu do jeho posledního bydliště, aby se společně postarali o pohřeb. Na půdorysu těchto okolností se rozehrává řetězec úvah, reminiscenací, myšlenek, ale i mikrodramat - neefektních, přesto však bolestivých natolik, že je máme tendenci sami před sebou mnohdy zamlčovat. Může být jejich vyslovení očistné? Nebo posloužit aspoň jako důkaz, že na určité úrovni člověk může držet svůj život na moment ve vlastních rukou? Mluvím, tedy jsem.

Monumentalita vyvolává pocit chaosu: Svět hlavního hrdiny jako by nekontrolovatelně nabýval na objemu. Adaptace si neklade za cíl složité a velkolepé Knausgardovo dílo dramatizovat do podoby divadelní hry; opírá se o specifickou autorovu vypravěčskou flow, využívá prostředky vyprávěného divadla a formátu mixed reality performance, zážitku založeném na vnímání reality autentické versus virtuální (zprostředkované) a veřejné verus soukromé.

City jsou jako voda, ta se taky vždycky formuje podle okolí. Dokonce ani nejhlubší bolest nezanechá stopy, když máme pocit, že nás zahlcuje a trvá příliš dlouho, není to proto, že by city nějak zatuhly, je to tím, že se zklidní a zůstanou bez pohnutí, stejně jako nehybná voda v jezírku.

Norský autor Karl Ove Knausgård  si svou románovou autobiografickou hexalogií vysloužil přirovnání k novodobému Marcelu Proustovi. Svoji verzi „pátrání po ztraceném čase“ zapsal do rozsáhlého literárního seriálu, literární reality show, v níž se pokouší nevyhýbat se pojmenování žádného ze svých pocitů. Všechno musí jít ven! Co je povoleno literatuře - a za jakou cenu? A co je tedy v takovém kontextu povoleno divadlu? 

překlad Klára Winklerová úprava Petra Tejnorová, Matěj Samec režie Petra Tejnorová dramaturgie Matěj Samec scéna Richard Loskot kostýmy Adriana Černá video-technická spolupráce Dominik Žižka zvuková spolupráce Tomáš Novotný produkce Magda Juránková obsazení Saša Rašilov, Václav Rašilov foto Andrea Černá

délka představení 80 minut

Představení se uskuteční za finanční podpory města Ústí nad Labem.

Loď Tajemství Divadla bratří Formanů

21.–22. července 2023
kotviště Vaňov

Loď Tajemství je vlajkovým projektem Divadla bratří Formanů. Činnost lodi byla zahájena v rámci projektu Praha – Evropské hlavní město kultury v roce 2000.

Program již brzy.

Premiéra!

Rádio KULT: V Ústí chce žít každý

Rádio Kašpar

Spolek Kult získal jedinečnou příležitost prezentovat město Ústí nad Labem a jeho kulturu na vlnách Rádia Kašpar. Každé sudé úterý se vysílal 90minutový pořad V Ústí chce žít každý, kde si moderátoři Filip Nuckolls a Honza Kvasnička zvali hosty, kteří se významně podílí na kulturním životě v Ústí nad Labem. Zajímavým fenoménem je skutečnost, že většina těchto hostů se v Ústí nenarodila, ale město a jeho okolí jim učarovalo natolik, že se rozhodli ve městě žít a pracovat.

Díly s hosty:

Nataša Gáčová

https://bit.ly/RadioKULT_KaterinaChalasova

https://bit.ly/RadioKULT_MarekDousa

https://bit.ly/RadioKULT_PetrKunes

https://bit.ly/RadioKult_JiriBartos

https://bit.ly/RadioKULT_JiriCerny

https://bit.ly/RadioKult_JanCivin

https://bit.ly/RadioKULT_BarboraHyskova

https://bit.ly/RadioKULT_MiroslavOros

https://bit.ly/RadioKULT_OndrejKlein

https://bit.ly/RadioKULT_IvanaZochova

https://bit.ly/RadioKULT_AlesLoziak

https://bit.ly/RadioKULT_PetrKarlicek

https://bit.ly/RadioKULT_EvaMrazikova

https://bit.ly/RadioKULT_JanCLobl

https://bit.ly/RadioKULT_RichardLoskot

https://bit.ly/RadioKULT_MichalSomos

https://bit.ly/RadioKULT_JakubGottwald

https://bit.ly/RadioKULT_Nuckolls_Kvasnicka

Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

Děkujeme našim partnerům

Partneři