Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Fekete Seretlek a Studio Damúza: EXIT

pondělí 4.12.2023 od 19:00
Veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem

Kabaret živé folk-elektronické hudby v kombinaci se zvukem materiálů

Prázdná místnost, svícen, loutka, papír, hračky, Andersen. Loutkový kabaret EXIT je odvážným souzněním živé lidové a elektronické hudby, předmětů a materiálů, příběhů a jejich ozvěn.

V představení je každému objektu přiřazena specifická hudební role se záměrem fungovat jako zvukový nástroj, a tedy jako živá bytost. Každý předmět tak dostává význam ve své vlastní kompozici, která je tvořena útržky motivů z Andersenových příběhů. Obrazy jsou interpretovány skrze zvuky předmětů, zvláštní druh intimity se střídá s hudebními a kabaretními kousky.

režie Matija Solce hudba Matija Solce, Ivo Sedláček a Fekete Seretlek scéna Jana Nunčič, Matija Solce, Jiří N. Jelínek obsazení Anna Bubníková, Pavol Smolarik, Jan Meduna, Ivo Sedláček, Jiří N. Jelínek, Matija Solce foto Theodora Todorova

Rádio KULT: V Ústí chce žít každý

Rádio Kašpar

Spolek Kult získal jedinečnou příležitost prezentovat město Ústí nad Labem a jeho kulturu na vlnách Rádia Kašpar. Každé sudé úterý se vysílal 90minutový pořad V Ústí chce žít každý, kde si moderátoři Filip Nuckolls a Honza Kvasnička zvali hosty, kteří se významně podílí na kulturním životě v Ústí nad Labem. Zajímavým fenoménem je skutečnost, že většina těchto hostů se v Ústí nenarodila, ale město a jeho okolí jim učarovalo natolik, že se rozhodli ve městě žít a pracovat.

Hosté:

Nataša Gáčová

Kateřina Chalašová

Marek Douša

Petr Kuneš

Jiří Bartoš

Jiří Černý

Jan Civín

Barbora Hyšková

Miroslav Oros

Ondřej Klein

Ivana Zochová

Aleš Loziak

Petr Karlíček

Eva Mráziková

Jan C. Löbl

Richard Loskot

Michal Somoš

Jakub Gottwald

Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

Děkujeme našim partnerům

Partneři