Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

ZRUŠENO – krepsko: Gertrude Won’t Dance

5. dubna 2020 od 19.00 hodin
Veřejný sál Hraničář

  „Gertrude Won't Dance“ je tanec, který není tancem. Je to choreografie nepopsatelných emocí, komplikovaných kroků a hudbou mysli.

  Krása pohybů, kouzla načasování, harmonie a nesouladu. Jedná se o divadelní představení, které lze sledovat a chápat stejně jako posloucháme hudbu.

  „Gertrude Won't Dance“ je hra, která kombinuje umělce z různých divadel v Chemnitzu, Německu a Finsku, Katalánsku, České republiky a USA, aby vytvořili představení kompletního nového formátu, téměř algoritmicky složitého a velmi jednoduchého zároveň.

  Obsazení Heda Bayer, Isabel Ogonowski, Gabi Reinhardt, Isabelle Weh, Alica Weirauch, Pau Zabaleta i Llauger

  Režie Linnea Happonen Hudba Mayim Alpert

  60 minut bez přestávky

  Gefördert durch die Kulturstiftung des Freistaates Sachsen. Diese Massnahme wird mitfinanziert durch Steuermittel auf der Grundlage des vom Sächsischen Landtag beschlossenen Haushaltes.

  ZRUŠENO – Divadelní pouť

  16. května od 11.00 hodin
  Dolní Zálezly

  Cirkus Nostalgie

  Tajemné ležení zapomenutého cirkusu bez šapitó. Show plná podivných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. Temný netvor, nejvyšší baletka světa, obří had, oboustranná žena, neuvěřitelný Dlouhorukáč, mořská panna a mnoho dalších podivností světa.

  G.N.A.T.: Smetáček a syn

  Pouliční koktejl s kapkou nepořádku, jež zachutná všem, ba i těm nejmenším! Smetáček a syn je humorné představení dvou krásných masek, klauniády a nějaké té akrobacie.

  Daniel Horečný & Šimon Dohnálek: Pták

  Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela velký příběh. Loutková pohádka o tom, kam až můžete dojít, když neumíte lítat. Dva vypravěči, jedna loutka, vozembouch a něco jako flašinet.

  Premiéra!

  ODLOŽENO – Divadlo KULT: Bermudský Δ

  České středohoří

  Příběh Bermudského Δ se odehraje v autobuse na trase dnes již zaniklých obcí Babiny - Vitín - Ovčín v Českém středohoří.

  Obsazení Ctirad Götz, Jakub Gottwald, Adam Mensdorff-Pouilly, Daniel Horečný, Jakub Urban, Helena Urban

  Režie Filip Nuckolls Scénář Vladimír Fanta

  Podrobnější informace o projektu a předprodej vstupenek očekávejte během června.

  Loď Tajemství: Divadlo bratří Formanů

  18. a 19. července 2020

  Před dvaceti lety na břehu Vltavy zakotvila nevídaná loď. Loď s oponou, s divadelními prkny a programem pro malé i velké. Na boku s velkým nápisem Tajemství a podtitulem Bratří Formanů. Letos po několika letech znovu vypluje a zakotví na pár dní v Ústí nad Labem.

  Podrobnější informace o programu a předprodej vstupenek očekávejte koncem března.

  Holektiv: Kaffeeklatsch

  9. září 2020 od 19.00
  Veřejný sál Hraničář

  Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou.

  Pojem Kaffeeklatsch neboli klevetění u kávy, pochází z období 1. pol. 19. stol. V této době nemohly ženy navštěvovat veřejné kavárny, a tak se začaly střídavě scházet ve svých domácnostech, kde popíjely kávu a povídaly si. Muži poté tomuto zvyku začali říkat Kaffeeklatsch.

  Obsazení Andrea Vykysalá, Eva Stará, Karolína Křížková

  Hudba JAK – Matěj Coufal & Julie Lupačová Světelný design L’non Kostýmy Barbora Procházková Scéna Anežka Kalivodová Foto Dita Havránková

  Vhodné pro děti od 8 let

  Studio Hrdinů: Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny

  25. listopadu 2020 od 19:00
  Veřejný sál Hraničář

  Co je Česko? Kde Česko začíná a kde končí? Kdo chce v Česku žít? Kdo tady žije, a proč? Kdo nebo co nese vinu za současnou nechuť Majera a jemu podobných k Česku? Nese vinu za nechuť současný český prezident?

  Zábranského divadelní debut byl napsán na objednávku Studia Hrdinů, konkrétně režisérky Polívkové a krom tématu „domovina“ se zabývá i životním osudem herce a truhláře Stanislava Majera, jakož i příběhem Studia Hrdinů a s ním spojených tvůrců.

  Obsazení Stanislav Majer, lidé typu Majer

  Režie Kamila Polívková Autor David Zábranský Dramaturgie Jan Horák Asistent režie Ondřej Štefaňák Kostýmy Adriana Černá Výprava a světelný design Antonín Šilar Asistent výpravy Františka Králíková, Mariana Montenero, František Průša Hudba Ivan Acher

  80 minut bez přestávky

  Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

  Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
  Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

  Děkujeme našim partnerům

  Partneři