Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Holektiv: Kaffeeklatsch

9. září 2020 od 19.00
Veřejný sál Hraničář

Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou.

Pojem Kaffeeklatsch neboli klevetění u kávy, pochází z období 1. pol. 19. stol. V této době nemohly ženy navštěvovat veřejné kavárny, a tak se začaly střídavě scházet ve svých domácnostech, kde popíjely kávu a povídaly si. Muži poté tomuto zvyku začali říkat Kaffeeklatsch.

Obsazení Andrea Vykysalá, Eva Stará, Karolína Křížková

Hudba JAK – Matěj Coufal & Julie Lupačová Světelný design L’non Kostýmy Barbora Procházková Scéna Anežka Kalivodová Foto Dita Havránková

Vhodné pro děti od 8 let

Divadelní pouť

3. října 2020 od 11.00
Dolní Zálezly

Cirkus Nostalgie

představení od 13.00, 14.15, 15.30, 16.45

Tajemné ležení zapomenutého cirkusu bez šapitó. Show plná podivných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. Temný netvor, nejvyšší baletka světa, obří had, oboustranná žena, neuvěřitelný Dlouhorukáč, mořská panna a mnoho dalších podivností světa.


Daniel Horečný & Šimon Dohnálek (Studio DAMÚZA): Honza pták

představení od 15.30, 16.45

Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela velký příběh. Loutková pohádka o tom, kam až můžete dojít, když neumíte lítat. Dva vypravěči, jedna loutka, vozembouch a něco jako flašinet.


Letní kino Baron Prášil

promítání 19.00

Novodobý astronaut Toník přistane na Měsíci, kde se setká se zvláštní společností. Patří k ní Cyrano z Bergeracu, hrdinové verneovky Do Měsíce, ale především chvástavý baron Prášil. Všichni jej srdečně vítají se sklenkou vína a přejí si, aby domnělý Měsíčňan poznal kouzlo života na Zemi. Baron Prášil se pak spolu s Toníkem vypraví do Turecka, kde ze zajetí zákeřného sultána vysvobodí půvabnou princeznu Bianku. Vychloubačný baron se ji snaží okouzlit a vrhá se proto do bláznivých dobrodružství – ocitá se v útrobách mořské velryby, proletí se na pařátech obrovitého ptáka, na mořském koníkovi plave pod vodní hladinou, na dělové kouli se přesunuje do válečných vřav. Bianku však během fantaskních eskapád učaruje odvážný snílek Toník a nakonec společně doputují tam, kde příběh začal – na bledý Měsíc. Ten totiž patří nejen básníkům a fantastům, ale především milencům.

23. ročník festivalu KULT

15. - 24. října 2020
Ústí nad Labem
  KULT je multižánrový divadelní festival.
   
  Tématem 23. ročníku je Proměna. Odkazuje jednak na současné problémy našeho regionu a silnou potřebu změny. Odkazuje i k neustálým proměnám jako fenoménu dnešní turbulentní doby.
   
  Dramaturgie festivalu se soustředí na „faktor PROMĚNY“ v jednotlivých inscenacích, i obecně v kontextu vlivu umění na proměnu okolí.

  Jakub Gottwald: UR FASCISM

  11. listopadu 2020 od 19.00
  prostor bývalého Tukanu

  "Život, to je to, co ještě (nebo stále) nelze, anebo nemůžeme pochopit, proto neexistuje žádný předchozí plán, význam, anebo vysvětlení."

  Ur-fascism je původně název krátkého textu, které pronesl v roce 1995 italský spisovatel a filozof Umberto Eco na půdě americké Kolumbijské univerzity. Český čtenář má možnost vůbec poprvé se setkat s jeho kompletním českým překladem v rámci uvedení stejnojmenného projektu, za nímž stojí herec a performer Jakub Gottwald. Stejnojmennou prací se tak odkazuje k textu jako k jedné z možných interpretačních linií, jako jedné z možných cest, po nichž se lze vydat, než vás pohltí labyrint otázek. O co se vlastně Gottwald pokouší, o jaké otázky se jedná?

  Objevitel nemůže vědět, co objevuje, dokud to neobjeví, a zdá se, že toto vedení myšlenky působí už dávno předtím, než si dotyčný vůbec uvědomí, k čemu by rád dospěl. Jak a proč se to děje, zůstává stále záhadou. Ale právě ona procesualita je důvodem, proč každé dílo, které se zabývá povahou řádu a pokouší se zkoumat jeho vzorce, nemůže být pro jeho autora triviální.
  Další možností je připustit si, že situace, v níž se nacházíme, je tak špatná, že i řada nejbystřejších vzdává snahu hledat něco lepšího. Gottwald se ale ve své nové práci snaží ukázat, že podstatou všech našich problémů je špatné myšlení. A jednou - logickou – cestou ven je hledání myšlení lepšího.

  Obsazení Jakub Gottwald, Aleš Čermák, Filip Šebšajevič, Štěpán Krahulec, Jaro Repka

  Studio Hrdinů: Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny

  25. listopadu 2020 od 19:00
  Veřejný sál Hraničář

  Co je Česko? Kde Česko začíná a kde končí? Kdo chce v Česku žít? Kdo tady žije, a proč? Kdo nebo co nese vinu za současnou nechuť Majera a jemu podobných k Česku? Nese vinu za nechuť současný český prezident?

  Zábranského divadelní debut byl napsán na objednávku Studia Hrdinů, konkrétně režisérky Polívkové a krom tématu „domovina“ se zabývá i životním osudem herce a truhláře Stanislava Majera, jakož i příběhem Studia Hrdinů a s ním spojených tvůrců.

  Obsazení Stanislav Majer, lidé typu Majer

  Režie Kamila Polívková Autor David Zábranský Dramaturgie Jan Horák Asistent režie Ondřej Štefaňák Kostýmy Adriana Černá Výprava a světelný design Antonín Šilar Asistent výpravy Františka Králíková, Mariana Montenero, František Průša Hudba Ivan Acher

  80 minut bez přestávky

  Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

  Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
  Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

  Děkujeme našim partnerům

  Partneři