Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Premiéra!

Divadlo Demago

náhradní termín 14. února 2023 od 19:00
Činoherní studio Ústí nad Labem
vstupenky v prodeji

"Improvizace by měla být jako mandala z písku. Pro ty, co na ni přišli. Pak se má písek zas rozfoukat a příště začít od nuly....." toliko z obsáhlého rozhovoru Jiřího Maryška v Divadelních novinách z května 2018. Nechme se tedy překvapit, zda uvidíme Vypráskané výročí, jež mělo být odehráno v rámci 25. ročníku festivalu Kult, před-vánoční rozjímání nebo snad něco o lásce?

Losers Cirque Company: Konkurz

19. února 2023 od 19:00
Ústí nad Labem, Dům kultury – kinosál

“My se vám ozveme!” Věta, kterou alespoň jednou v životě slyšel každý. Dnes zazní znovu. Skutečně se ozvou ale jen jednomu z uchazečů, kteří se vyzbrojeni vyladěnými “CVčky” právě pouští do boje o… O co? Záleží na tom vůbec? Budoucí vítěz teď musí odložit své pravé já, servítky a sebeúctu a dokázat, že je nejlepší. Nebo to alespoň předstírat lépe než ostatní. Uspět ve hře bez jasných pravidel rozhodně nebude snadné. Kdo přísné porotě předloží nejopojnější koktejl z talentu, přetvářky a ostrých loktů?

Akrobatická show pestrá jako vylhaný životopis. Losers Cirque Company uvádí inscenaci Konkurz, ve kterém o vítězi rozhodnou sami diváci.

režie Petr Horníček scénář Matěj Randár, Petr Horníček dramaturgie Matěj Randár choreografie Tomáš Pražák hudba Kirill Yakovlev kostýmní výtvarnice Lucie Červíková scénografie Petr Horníček light design Michael Bláha zvuk Karel Mařík

obsazení Tomáš Pražák, Sára Stoulilová, Ester Josefína Vandasová, Kirill Yakovlev, Petr Dlugoš, Adam Rameš, Lukáš Borik, Petr Dvořák, Jiří Bělka hlas Josefina Horníčková

vhodné pro diváky od 6 let

Divadlo KULT: Exploze | audiowalk

8. února 2022 – neomezeně
Ústí nad Labem
akce se po zakoupení vstupenky můžete účastnit kdykoliv

  Ve středu 8. února 1989 v ranních hodinách došlo k výbuchu v atriu budov národních výborů v Ústí nad Labem. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda je značná. Na naši politickou scénu vstoupil nový pochybný a nebezpečný argument – teror. Tlaková vlna ze dvou nastražených náloží vyrazila odhadem tisíc okenních skel.

  Bomby tvořilo celkem asi 10 kilo trhaviny Gelamon, růžový a fialový budík Mirka 394 od firmy Prim a krabice z dřevotřísky. Nejprve explodovala menší nálož, která vystřelila tu větší do výšky a ta explodovala až poté, aby bylo dosaženo co největšího destrukčního efektu. Šlo o velmi profesionální práci. Strůjce výbuchů nebyl nikdy dopaden.

  Za posledních 30 let vzniklo mnoho teorií, kdo za explozí stál. Všechny byly liché. Vydejte se s námi na místo činu a dozvíte se pravdu!

  Pro tuto inscenaci jsme zvolili formát audiowalk. Divák bude potřebovat chytrý telefon s nainstalovanou aplikací na čtení QR kódů a sluchátka. Inscenace začíná v atriu magistrátu, kde je první QR kód umístěn na plechovém štítku na kamenném boku lavičky naproti vstupu na ÚMO. Načtením QR kódu se divák dostane na webovou stránku, kde spustí úvodní kapitolu příběhu. Ta diváka zavede na další místo. Tam načte další QR kód, který otevře další kapitolu. Tímto způsobem divák prochází lokacemi a do sluchátek mu zní příslušné kapitoly. Celý příběh zahrnuje 7 kapitol tzn. 7 lokací na zhruba 2 kilometrech cesty. V přechodech divák poslouchá dobová intermezza.

  námět Honza Kvasnička režie Filip Nuckolls audio Jiří Pletánek

  Obsazení Marta Vítů, Gabriela Hauptvogelová, Jindřiška Moravcová, Ctirad Götz, Jan Řezníček, Jan Jankovský, Jiří Černý, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Jiří Kraus, Lukáš Černoch, Matúš Bukovčan, Jiří Trnka, Kryštof Kotek, Jan Veselý, Tadeáš Horohleď, Miroslav Slanec, Miroslav Rosendorf, Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

  vývoj a výroba aplikace Kamil Kukura a Jan Novák

  Premiéra!

  Rádio KULT: V Ústí chce žít každý

  každé sudé úterý premiéra od 14:30
  Rádio Kašpar
  stream radio

  Spolek Kult získal jedinečnou příležitost prezentovat město Ústí nad Labem a jeho kulturu na vlnách Rádia Kašpar. Každé sudé úterý se vysílá 90minutový pořad V Ústí chce žít každý, kde si moderátoři Filip Nuckolls a Honza Kvasnička zvou hosty, kteří se významně podílí na kulturním životě v Ústí nad Labem. Zajímavým fenoménem je skutečnost, že většina těchto hostů se v Ústí nenarodila, ale město a jeho okolí jim učarovalo natolik, že se rozhodli ve městě žít a pracovat.

  https://bit.ly/RadioKULT_NatasaGacova

  https://bit.ly/RadioKULT_KaterinaChalasova

  https://bit.ly/RadioKULT_MarekDousa

  https://bit.ly/RadioKULT_PetrKunes

  https://bit.ly/RadioKult_JiriBartos

  https://bit.ly/RadioKULT_JiriCerny

  https://bit.ly/RadioKult_JanCivin

  https://bit.ly/RadioKULT_BarboraHyskova

  https://bit.ly/RadioKULT_MiroslavOros

  https://bit.ly/RadioKULT_OndrejKlein

  https://bit.ly/RadioKULT_IvanaZochova

  https://bit.ly/RadioKULT_AlesLoziak

  https://bit.ly/RadioKULT_PetrKarlicek

  https://bit.ly/RadioKULT_EvaMrazikova

  https://bit.ly/RadioKULT_JanCLobl

  https://bit.ly/RadioKULT_RichardLoskot

  https://bit.ly/RadioKULT_MichalSomos

  https://bit.ly/RadioKULT_JakubGottwald

  https://bit.ly/RadioKULT_Nuckolls_Kvasnicka

   

  Děkujeme městu Ústí nad Labem za finanční podporu a Studiu Hradební za profesionální přístup.

  Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

  Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
  Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

  Děkujeme našim partnerům

  Partneři