Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Divadlo KULT: Deus Ex Machina

1.,3. a 4. října 2022 od 19.00 hodin
kostel apoštola Pavla
vstupenky v prodeji

„Říká se, že člověk je výrobek boží.
Tím hůř. Bůh neměl ani ponětí o moderní technice.“

Karel Čapek, R.U.R.

Autorská site specific inscenace. 

Kdo je bůh v 21. století a kdo bude bohem ve století následujícím? Jestli je bohem ten, který umí vytvářet světy a dávat neživým věcem život, není bohem tak trochu člověk? Co když ale umí stvořit něco, co jeho schopnosti už dávno překonalo. Něco, co na rozdíl od člověka nepotřebuje tělo, které stárne a podléhá nemocem, něco s nekonečným věděním. Něco, co je všude a ve všem. Tak jako bůh. 

V takovém světě je to jediné, co zůstává člověku, duše.

Ale co to je duše?

režie Štěpán Gajdoš dramaturgie Filip Nuckolls výprava Petr Vítek sound design a zvuková dramaturgie Polina Khatsenka video obsah Martin Štěpánek light design Richard Loskot technologie Jiří Bartoš, Michal Pustějovský pohybová spolupráce Barbora Nechanická foto Lucie Urban, Martin Štěpánek technická podpora Milan Hodis, Jiří Pletánek, Kryštof Novák výroba kostýmů Ivana Hawlová výroba mobiliáře Petr Vaňač, Patrik Vanický, Richard Vlček grafické zpracování Lukáš Franz produkce Barbora Kropáčková, Petr Bureš, Lenka Havelková, Honza Kvasnička

obsazení Jakub Gottwald, Andrea Berecková, Kryštof Grygar, Richard Janča, Michal Sikora, Denis Šafařík, Matěj Šumbera, Samuel Toman, Adam Mensdorff-Pouilly

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Supported by grant from Iceland, Liechtenstein and Norway.

www.eeagrants.cz | www.norwaygrants.cz

Děkujeme farnímu sboru Českobratrské církve evangelické v Ústí nad Labem a Náboženské obci Církve československé husitské v Ústí nad Labem.

25. ročník festivalu KULT | 25 K(ROKŮ) VPŘED

12.–22. října 2022
Ústí nad Labem
vstupenky v prodeji

Tématem letošního ročníku je 25 (k)roků vpřed. Jeho různé formy se prolínají programem festivalu. Téma může být chápáno retrospektivně, odkud kam se za 25 let festival posunul a zároveň to značí výhled do budoucnosti. Kam festival směřuje a jakým způsobem to reflektuje současné divadlo.

program festivalu najdete na festivalkult.cz

Squadra Sua: Přecházení

23. listopadu 2022 od 19.00 hodin
Veřejný sál Hraničář
vstupenky v prodeji

Pět klaunů v elegantně padnoucím saku přichází s tíživou otázkou Být či nebýt – tak tíživou, že by aspoň jeden z nich měl zhubnout.

Pět klaunů vytyčuje cestu – a nikdo se neptá, kde se tu ty tyče vzaly. Logika snu a absurdita každodennosti, které se obřadně smíchávají v zavěšených kbelících. Ale stačí jen zaškobrtnout a je to všechno v kýblu!

režie Jos Houben a Veronika Poldauf Riedlbauchová scéna a kostýmy Petra Vlachynská hudba Jan Šikl lighting design Michal Kříž foto Anna Benháková

obsazení Roman Horák, Lukáš Houdek, Michal Chovanec, Robert Janč, Ondřej Klíč

doporučený věk 15+

vznik představení podpořili MKČR, Magistrát hl. m. Prahy, Jatka 78, DIOD Jihlava, Divadlo Bolka Polívky, Zdravotní klaun o.p.s., Cirqueon, HAMU

Divadlo KULT: Exploze

atrium magistrátu
Ústí nad Labem
vstupenky v prodeji

Ve středu 8. února 1989 v ranních hodinách došlo k výbuchu v atriu budov národních výborů v Ústí nad Labem. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda je značná. Na naši politickou scénu vstoupil nový pochybný a nebezpečný argument – teror. Tlaková vlna ze dvou nastražených náloží vyrazila odhadem tisíc okenních skel.

Bomby tvořilo celkem asi 10 kilo trhaviny Gelamon, růžový a fialový budík Mirka 394 od firmy Prim a krabice z dřevotřísky. Nejprve explodovala menší nálož, která vystřelila tu větší do výšky a ta explodovala až poté, aby bylo dosaženo co největšího destrukčního efektu. Šlo o velmi profesionální práci. Strůjce výbuchů nebyl nikdy dopaden.

Za posledních 30 let vzniklo mnoho teorií, kdo za explozí stál. Všechny byly liché. Vydejte se s námi na místo činu a dozvíte se pravdu!

Pro tuto inscenaci jsme zvolili formát audiowalk. Divák bude potřebovat chytrý telefon s nainstalovanou aplikací na čtení QR kódů a sluchátka. Inscenace začíná v atriu magistrátu, kde je první QR kód umístěn na plechovém štítku na kamenném boku lavičky naproti vstupu na ÚMO. Načtením QR kódu se divák dostane na webovou stránku, kde spustí úvodní kapitolu příběhu. Ta diváka zavede na další místo. Tam načte další QR kód, který otevře další kapitolu. Tímto způsobem divák prochází lokacemi a do sluchátek mu zní příslušné kapitoly. Celý příběh zahrnuje 7 kapitol tzn. 7 lokací na zhruba 2 kilometrech cesty. V přechodech divák poslouchá dobová intermezza.

Námět Honza Kvasnička

Režie Filip Nuckolls

Audio Jiří Pletánek

Obsazení Marta Vítů, Gabriela Hauptvogelová, Jindřiška Moravcová, Ctirad Götz, Jan Řezníček, Jan Jankovský, Jiří Černý, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Jiří Kraus, Lukáš Černoch, Matúš Bukovčan, Jiří Trnka, Kryštof Kotek, Jan Veselý, Tadeáš Horohleď, Miroslav Slanec, Miroslav Rosendorf, Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

Vývoj a výroba aplikace Kamil Kukura a Jan Novák

Produkce KULT, spolek

Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

Děkujeme našim partnerům

Partneři