Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Divadlo KULT: Deus Ex Machina (derniéra)

28.–30. září 2023 vždy od 19:00 hodin
Červený kostel, Brno

„Říká se, že člověk je výrobek boží.
Tím hůř. Bůh neměl ani ponětí o moderní technice.“

Karel Čapek, R.U.R.

Autorská site specific inscenace. 

Kdo je bůh v 21. století a kdo bude bohem ve století následujícím? Jestli je bohem ten, který umí vytvářet světy a dávat neživým věcem život, není bohem tak trochu člověk? Co když ale umí stvořit něco, co jeho schopnosti už dávno překonalo. Něco, co na rozdíl od člověka nepotřebuje tělo, které stárne a podléhá nemocem, něco s nekonečným věděním. Něco, co je všude a ve všem. Tak jako bůh. 

V takovém světě je to jediné, co zůstává člověku, duše.

Ale co to je duše?

režie Štěpán Gajdoš dramaturgie Filip Nuckolls výprava Petr Vítek sound design a zvuková dramaturgie Polina Khatsenka video obsah Martin Štěpánek light design Richard Loskot technologie Jiří Bartoš, Michal Pustějovský pohybová spolupráce Barbora Nechanická foto Lucie Urban, Martin Štěpánek technická podpora Milan Hodis, Jiří Pletánek, Kryštof Novák výroba kostýmů Ivana Hawlová výroba mobiliáře Petr Vaňač, Patrik Vanický, Richard Vlček grafické zpracování Lukáš Franz produkce Barbora Kropáčková, Petr Bureš, Lenka Havelková, Honza Kvasnička

obsazení Jakub Gottwald, Andrea Berecková, Kryštof Grygar, Richard Janča, Michal Sikora, Denis Šafařík, Matěj Šumbera, Samuel Toman, Adam Mensdorff-Pouilly

 

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Supported by grant from Iceland, Liechtenstein and Norway.

www.eeagrants.czwww.norwaygrants.cz

Premiéra!

Divadelní festival KULT26

11.–20. října 2023
Ústí nad Labem

26. ročník festivalu KULT v Ústí nad Labem

více o programu

⇓ ⇓ ⇓

www.festivalkult.cz

Divadlo KULT: Exploze | audiowalk

21. března 2023 – neomezeně
Ústí nad Labem centrum
akce se po zakoupení vstupenky můžete účastnit kdykoliv

  Ve středu 8. února 1989 v ranních hodinách došlo k výbuchu v atriu budov národních výborů v Ústí nad Labem. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda je značná. Na naši politickou scénu vstoupil nový pochybný a nebezpečný argument – teror. Tlaková vlna ze dvou nastražených náloží vyrazila odhadem tisíc okenních skel.

  Bomby tvořilo celkem asi 10 kilo trhaviny Gelamon, růžový a fialový budík Mirka 394 od firmy Prim a krabice z dřevotřísky. Nejprve explodovala menší nálož, která vystřelila tu větší do výšky a ta explodovala až poté, aby bylo dosaženo co největšího destrukčního efektu. Šlo o velmi profesionální práci. Strůjce výbuchů nebyl nikdy dopaden.

  Za posledních 30 let vzniklo mnoho teorií, kdo za explozí stál. Všechny byly liché. Vydejte se s námi na místo činu a dozvíte se pravdu!

  Pro tuto inscenaci jsme zvolili formát audiowalk. Budete potřebovat chytrý telefon s nainstalovanou aplikací na čtení QR kódů a sluchátka. Inscenace začíná v atriu magistrátu, kde je první QR kód umístěn na plechovém štítku na kamenném boku lavičky naproti vstupu na ÚMO. Načtením QR kódu se dostanete na webovou stránku, kde spustíte úvodní kapitolu příběhu. Ta vás zavede na další místo. Tam načtete další QR kód, který otevře další kapitolu. Tímto způsobem procházíte lokacemi a do sluchátek vám zní příslušné kapitoly. Celý příběh zahrnuje 7 kapitol tzn. 7 lokací na zhruba 2 kilometrech cesty. V přechodech posloucháte dobová intermezza.

  námět Honza Kvasnička režie Filip Nuckolls audio Jiří Pletánek

  Obsazení Marta Vítů, Gabriela Hauptvogelová, Jindřiška Moravcová, Ctirad Götz, Jan Řezníček, Jan Jankovský, Jiří Černý, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Jiří Kraus, Lukáš Černoch, Matúš Bukovčan, Jiří Trnka, Kryštof Kotek, Jan Veselý, Tadeáš Horohleď, Miroslav Slanec, Miroslav Rosendorf, Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

  vývoj a výroba aplikace Kamil Kukura a Jan Novák

  Rádio KULT: V Ústí chce žít každý

  Rádio Kašpar

  Spolek Kult získal jedinečnou příležitost prezentovat město Ústí nad Labem a jeho kulturu na vlnách Rádia Kašpar. Každé sudé úterý se vysílal 90minutový pořad V Ústí chce žít každý, kde si moderátoři Filip Nuckolls a Honza Kvasnička zvali hosty, kteří se významně podílí na kulturním životě v Ústí nad Labem. Zajímavým fenoménem je skutečnost, že většina těchto hostů se v Ústí nenarodila, ale město a jeho okolí jim učarovalo natolik, že se rozhodli ve městě žít a pracovat.

  Hosté:

  Nataša Gáčová

  Kateřina Chalašová

  Marek Douša

  Petr Kuneš

  Jiří Bartoš

  Jiří Černý

  Jan Civín

  Barbora Hyšková

  Miroslav Oros

  Ondřej Klein

  Ivana Zochová

  Aleš Loziak

  Petr Karlíček

  Eva Mráziková

  Jan C. Löbl

  Richard Loskot

  Michal Somoš

  Jakub Gottwald

  Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

  Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

  Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
  Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

  Děkujeme našim partnerům

  Partneři