Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Divadlo KULT: Bermudský Δ

3. - 12. července 2020 od 20.00
Autobusové nádraží Litoměřice

  Nejtajemnější místo leží v Sudetech!

  Říká se, že severočeská krajina je záhadná, nabitá energií, magická. Že zdejší temná historie neskončila, ale přetéká do současnosti. Ale co když je to pravda?

  Stojíme o to dozvědět se, co se skrývá pod vrcholy kopců, mezi skalami a v rozpadlých budovách?  Zjistit, co se stane, když se síly země propojí se silami lidské mysli? Můžeme si pak být jistí, že se vrátíme tam, odkud jsme vyjeli?

  Z divadelního vlaku letos přesedneme do staré Karosy a vyrazíme z Litoměřic až tam, kam se ještě nikdo nevydal.  Další unikátní projekt divadla KULT je poctou severočeským Sudetům, tentokrát ale hrajeme na temnou strunu. Autobusem za hranice reality!

  Obsazení Ctirad Götz, Jakub Gottwald, Anita Krausová, Adam Mensdorff-Pouilly, Daniel Horečný, Jakub Urban, Helena Urban, Šimon Dohnálek Řidič autobusu Zdeněk Pejša

  Režie Filip Nuckolls Scénář Vladimír Fanta Námět Honza Kvasnička Scénografie Ivana Zochová Kostýmy Jan C. Löbl Technická podpora Jiří Pletánek, Milan Hodis Produkce Lenka Havelková, Honza Kvasnička, Petr Bureš Ilustrace Jindřich Janíček Grafické zpracování Lukáš Franz Fotografie Jiří Dvořák, Tereza Vlasáková Projekce Klára Míčková Video Michael Johanides Sound design Polina Khatsenka

  Zvláštní poděkování patří Evě Löblové, Zdeně Bulákové, manželům Konopovým, manželům Winklerovým, Petrovi Karlíčkovi, Marii Stankové

  Délka představení 180 minut

  Představení není vhodné pro děti.

  Holektiv: Kaffeeklatsch

  9. září 2020 od 19.00
  Veřejný sál Hraničář

  Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou.

  Pojem Kaffeeklatsch neboli klevetění u kávy, pochází z období 1. pol. 19. stol. V této době nemohly ženy navštěvovat veřejné kavárny, a tak se začaly střídavě scházet ve svých domácnostech, kde popíjely kávu a povídaly si. Muži poté tomuto zvyku začali říkat Kaffeeklatsch.

  Obsazení Andrea Vykysalá, Eva Stará, Karolína Křížková

  Hudba JAK – Matěj Coufal & Julie Lupačová Světelný design L’non Kostýmy Barbora Procházková Scéna Anežka Kalivodová Foto Dita Havránková

  Vhodné pro děti od 8 let

  Divadelní pouť

  září / říjen 2020
  Dolní Zálezly

  Cirkus Nostalgie

  Tajemné ležení zapomenutého cirkusu bez šapitó. Show plná podivných bytostí, bizarních příběhů a nevídaných čísel. Temný netvor, nejvyšší baletka světa, obří had, oboustranná žena, neuvěřitelný Dlouhorukáč, mořská panna a mnoho dalších podivností světa.

  G.N.A.T.: Smetáček a syn

  Pouliční koktejl s kapkou nepořádku, jež zachutná všem, ba i těm nejmenším! Smetáček a syn je humorné představení dvou krásných masek, klauniády a nějaké té akrobacie.

  Daniel Horečný & Šimon Dohnálek: Pták

  Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela velký příběh. Loutková pohádka o tom, kam až můžete dojít, když neumíte lítat. Dva vypravěči, jedna loutka, vozembouch a něco jako flašinet.

  Studio Hrdinů: Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny

  25. listopadu 2020 od 19:00
  Veřejný sál Hraničář

  Co je Česko? Kde Česko začíná a kde končí? Kdo chce v Česku žít? Kdo tady žije, a proč? Kdo nebo co nese vinu za současnou nechuť Majera a jemu podobných k Česku? Nese vinu za nechuť současný český prezident?

  Zábranského divadelní debut byl napsán na objednávku Studia Hrdinů, konkrétně režisérky Polívkové a krom tématu „domovina“ se zabývá i životním osudem herce a truhláře Stanislava Majera, jakož i příběhem Studia Hrdinů a s ním spojených tvůrců.

  Obsazení Stanislav Majer, lidé typu Majer

  Režie Kamila Polívková Autor David Zábranský Dramaturgie Jan Horák Asistent režie Ondřej Štefaňák Kostýmy Adriana Černá Výprava a světelný design Antonín Šilar Asistent výpravy Františka Králíková, Mariana Montenero, František Průša Hudba Ivan Acher

  80 minut bez přestávky

  Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

  Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
  Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

  Děkujeme našim partnerům

  Partneři