Prohlédněte si představení a akce, které pro vás chystáme v blízké i vzdálenější budoucnosti

Divadlo KULT: Exploze | audiowalk

od 1. března 2024
Ústí nad Labem centrum
akce se po zakoupení vstupenky můžete účastnit kdykoliv

  Ve středu 8. února 1989 v ranních hodinách došlo k výbuchu v atriu budov národních výborů v Ústí nad Labem. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda je značná. Na naši politickou scénu vstoupil nový pochybný a nebezpečný argument – teror. Tlaková vlna ze dvou nastražených náloží vyrazila odhadem tisíc okenních skel.

  Bomby tvořilo celkem asi 10 kilo trhaviny Gelamon, růžový a fialový budík Mirka 394 od firmy Prim a krabice z dřevotřísky. Nejprve explodovala menší nálož, která vystřelila tu větší do výšky a ta explodovala až poté, aby bylo dosaženo co největšího destrukčního efektu. Šlo o velmi profesionální práci. Strůjce výbuchů nebyl nikdy dopaden.

  Za posledních 30 let vzniklo mnoho teorií, kdo za explozí stál. Všechny byly liché. Vydejte se s námi na místo činu a dozvíte se pravdu!

  Pro tuto inscenaci jsme zvolili formát audiowalk. Budete potřebovat chytrý telefon s nainstalovanou aplikací na čtení QR kódů a sluchátka. Inscenace začíná v atriu magistrátu, kde je první QR kód umístěn na plechovém štítku na kamenném boku lavičky naproti vstupu na ÚMO. Načtením QR kódu se dostanete na webovou stránku, kde spustíte úvodní kapitolu příběhu. Ta vás zavede na další místo. Tam načtete další QR kód, který otevře další kapitolu. Tímto způsobem procházíte lokacemi a do sluchátek vám zní příslušné kapitoly. Celý příběh zahrnuje 7 kapitol tzn. 7 lokací na zhruba 2 kilometrech cesty. V přechodech posloucháte dobová intermezza.

  námět Honza Kvasnička režie Filip Nuckolls audio Jiří Pletánek

  Obsazení Marta Vítů, Gabriela Hauptvogelová, Jindřiška Moravcová, Ctirad Götz, Jan Řezníček, Jan Jankovský, Jiří Černý, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Jiří Kraus, Lukáš Černoch, Matúš Bukovčan, Jiří Trnka, Kryštof Kotek, Jan Veselý, Tadeáš Horohleď, Miroslav Slanec, Miroslav Rosendorf, Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

  vývoj a výroba aplikace Kamil Kukura a Jan Novák

  Studio Damúza: JÁ, TY A TO

  9. března 2024 od 10:00 hodin
  Veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem
  představení pro děti

  Abstraktní pojednání o kulatosti světa pro nejmenší.

  Svět je kulatý, svět se točí. Pojďte se točit taky! Vydejte se společně s kosmonauty na dobrodružnou cestu galaxií, třeba na svítící planetu nebo planetu z heboučkého plyše! Tanečníci provedou nejmenší diváky světem kolem dokola.

  Představení nabízí dětem první kontakt s divadlem – respektuje jejich potřeby a citlivě je uvádí do světa pohybů, zvuků a dotyků. Už od 10 měsíců si totiž miminka začínají pamatovat věci kolem sebe a svět, který bezprostředně nevidí, pro ně už začíná existovat.

  Pro děti od 10 měsíců do 3 let a jejich rodiče.
  Délka představení: 35 minut

  koncept, režie Karolína Křížková hudba Jůlie Lupáčová scénografie Karolína Jansová hrají Andrej Lyga, Karolína Křížková

  Představení se uskuteční za finanční podpory města Ústí nad Labem.

  BodyVoiceBand: Meet Flannery

  27. března 2024 od 19:00 hodin
  Café Max, Ústí nad Labem

  U cesty číhá drak a pozoruje ty, co tudy procházejí. Pozor, aby vás nepozřel. Kráčíme k Otci všech duší, ale musíme projít kolem toho draka.  - Cyril Jeruzalémský

  Tohle motto uvádí knihu Flannery O´Connor Dobrého člověka těžko najdeš, vydané nakladatelstvím Argo. Hrdinové jejích povídek jsou lidé lomení, jejich motivace jsou překvapující a na pozadí událostí velmi obyčejných, jako je třeba cesta do města, prodej Bible nebo oprava automobilu, nám Flannery O´Connor odhaluje mnohá nečekaná "dračí zákoutí" lidských bytostí.

  režie Jaroslava Šiktancová scénografie Juliána Kvíčalová produkce Helena Bartošová, Anna Burianová lightdesign Vojtěch Řehák foto Richard Klíčník

  hrají: Marek Mikulášek, Josefína Voverková, Pavel Neškudla

  BodyVoiceBand

  Café Max

  Představení se uskuteční za finanční podpory města Ústí nad Labem.

  Divadelní pouť 5. ročník

  25. května 2024
  Dolní Zálezly
  akce pro rodiny s dětmi
  • 25. 05. | 13.00
  Celodenní festival nejen pouličního divadla v Dolních Zálezlech.
  Akce se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ústí nad Labem.

  Loď Tajemství Divadla bratří Formanů

  21. – 22. června 2024
  kotviště Vaňov

  Loď Tajemství je vlajkovým projektem Divadla bratří Formanů. Činnost lodi byla zahájena v rámci projektu Praha – Evropské hlavní město kultury v roce 2000.

  Program již brzy.

  KULT 27

  9.-18. října 2024

  27. ročník divadelního festivalu KULT

   

  Rádio KULT: V Ústí chce žít každý

  Rádio Kašpar

  Spolek Kult získal jedinečnou příležitost prezentovat město Ústí nad Labem a jeho kulturu na vlnách Rádia Kašpar. Každé sudé úterý se vysílal 90minutový pořad V Ústí chce žít každý, kde si moderátoři Filip Nuckolls a Honza Kvasnička zvali hosty, kteří se významně podílí na kulturním životě v Ústí nad Labem. Zajímavým fenoménem je skutečnost, že většina těchto hostů se v Ústí nenarodila, ale město a jeho okolí jim učarovalo natolik, že se rozhodli ve městě žít a pracovat.

  Hosté:

  Nataša Gáčová

  Kateřina Chalašová

  Marek Douša

  Petr Kuneš

  Jiří Bartoš

  Jiří Černý

  Jan Civín

  Barbora Hyšková

  Miroslav Oros

  Ondřej Klein

  Ivana Zochová

  Aleš Loziak

  Petr Karlíček

  Eva Mráziková

  Jan C. Löbl

  Richard Loskot

  Michal Somoš

  Jakub Gottwald

  Filip Nuckolls a Honza Kvasnička

  Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

  Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
  Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

  Děkujeme našim partnerům

  Partneři