KULT, spolek

První akcí členů spolku byl koncert anglické punkové kapely Red Letter Day v roce 1992. Podařilo se vyprodat ústecký Národní dům, ale kapela nakonec nedorazila. Zastoupily ji více než zdatně lokální kapely, a tak namísto nadávání diváků následovalo pochvalné poklepávání po ramenou. Povzbuzeni úspěchem jsme se pustili do organizování dalších akcí.

KULT, spolek jako zastřešující organizace nejen Festivalu KULT vznikl v roce 2002, přesně pět let po prvním ročníku festivalu. Od začátku svého působení na ústecké scéně jsme uspořádali více než 2700 akcí, které celkem navštívilo přes 300 000 diváků a představili se na nich umělci z více než 40 zemí světa.

Naší každoročně největší akcí je zmíněný Festival KULT, který vždy během října oživuje kulturní život v Ústí nad Labem výběrem aktuálně nejzajímavějších představení tuzemských i zahraničních divadel a bohatým doprovodným programem.

KULT, spolek provozoval ústecký multikulturní prostor Circus, produkoval projekt Pár dní s Formany, dva ročníky hudebního festivalu Happening v Letním kině. V době krize Činoherního studia produkčně zajistil divadelní inscenace Kopanec, Zámek a Don Quijote Činoheráku Ústí. Zrealizoval vlastní divadelní projekty Kredenc, V hlavě Edvarda Beneše a Bermudský Δ .

Honza Kvasnička

ředitel spolku

Honza založil festival KULT, vybudoval a pět let provozoval klub Circus a podílel se na organizaci několika tisíc kulturních akcí převážně na Ústecku

Lenka Havelková

produkce a PR

Od roku 2016 má ve spolku na starosti produkci a PR. Je hlavní produkční festivalu KULT, Bermudského Δ a akce Nábřeží žije. Podílela se na produkci projektů Kredenc a V hlavě Edvarda Beneše.

Filip Nuckolls

dramaturgie

Někdejší dlouholetý umělecký šéf Činoherního studia, dnes režisér na volné noze. Je také autorem a režisérem představení Kredenc, V hlavě Edvarda Beneše a Bermudského Δ.

Lukáš Franz

grafický design

Dvorní grafik spolkových aktivit. Přísný metr,
kritické oko a jazyk ostrý jako břitva v jednom.

Petra Burešová

účetní

Někdo musí stát nohama na zemi.

_logo-and_160x160px@2x
KULT, spolek je členem Asociace nezávislých divadel.

Chcete, aby vám z našeho programu nic neuniklo?

Můžete nás sledovat na Facebooku, nebo nám zanechte svoji e-mailovou adresu.
Ozveme se vám kdykoli budeme mít něco nového.

Děkujeme našim partnerům