Divadelní festival, jehož pestrá dramaturgie obohacuje kulturní dění města o soubory a představení, které by se v Ústí bez existence festivalu většinou nepředstavily. Nabízí divákům klasickou činohru, pohybové divadlo, akrobatické, alternativní, loutkové i moderní kombinace žánrů. Představuje jak špičky v oboru, tak i vycházející hvězdy a talenty. Za 19 ročníků akce festival nabídl přes 170 vystoupení, velké množství koncertů a výstav. Celkem festival navštívilo přes 40 000 diváků. 

Centrem festivalového dění je Činoherní studio, ale jednotlivé inscenace se realizují i v dalších sálech např. Severočeského divadla, Hraničáře, Domu kultury, Národního domu nebo na malých scénách místních klubů. 

V rámci festivalu vystoupila téměř celá česká divadelní špička: Divadlo bratří Formanů, La Putyka, Farma v jeskyni, Dejvické divadlo, Národní divadlo Brno, Divadlo Komedie, Divadlo Vizita, Divadlo Járy Cimrmana, Na zábradlí, Husa na provázku, Športniki, Buchty a loutky, Spitfire Company, Continuo, Teatr Novogo Fronta, Studio Hrdinů, Kašpar, Krepsko, Studio Ypsilon, Klicperovo divadlo, HaDivadlo, Divadlo Drak, Krátké úderné divadlo, Divadlo Alfa, A studio Rubín, Losers Cirque Company, Tantehorse, Minor, 11:55 a mnohá další včetně zahraničních hostů.


            Zahájení loňského ročníku festivalu KULT20


Program