O nás

Spolek Kult fakticky vznikl už v roce 1997 během prvního ročníku festivalu KULT. Formálně vznikl až v roce 2002. Uspořádali jsme přes 2500 akcí, které celkem navštívilo přes 300000 diváků a představili se na nich umělci z více než 40 zemí světa. Každoročně největší akcí je festival KULT, který vždy na podzim oživuje kulturní život v Ústí nad Labem výběrem aktuálně nejzajímavějších představení tuzemských i zahraničních divadel a bohatým doprovodným programem.

Spolek KULT pět let provozoval ústecký multikulturní prostor Circus, dále produkoval projekt Pár dní s Formany, dva ročníky hudebního festivalu Happening v Letním kině, podílel se na vzniku několika divadelních inscenací a celkově patří k nejaktivnějším kulturním producentům v Ústeckém kraji.

KULT, spolek dlouhodobě spolupracuje s Ministerstvem kultury, Ministerstvem financí, Ústeckým krajem, městem Ústí nad Labem, nadacemi a soukromými společnostmi. 

Tým


Ing. Jan Kvasnička

ředitel spolku

Honza založil festival KULT, vybudoval a pět let provozoval klub Circus a podílel se na organizaci několika tisíc kulturních akcí převážně na ústecku. Někde mezi první a tisící akcí vystudoval VŠE. Ing. Lenka Havelková

PR / produkce

Lenka vystudovala ekonomii a marketing na ČZU v Praze. Od loňského roku dělá v Kultu PR a produkci. Zároveň se jako produkční stará o divadlo Demago.

MgA. Martina Lišková

produkce/grafika/foto/video

Martina vystudovala Fakultu umění a designu v Ústí nad Labem, v našem spolku KULT působí jako prudukční a pravá ruka grafikovi. Je členem produkční skupiny Ideamakers a mimo jiné zajišťuje PR pro Filozofickou fakultu.