W. A. Mozart: Requiem d moll & CreWcollective: Moving Orchestra / 


3. 10. 2018 - Severočeské divadlo od 19.00


Mozartovo Requiem d moll je opředeno mnoha tajemstvími a řadou legend. 

Mezi nejznámější legendy patří ta, podle které se měl v roce 1791 objevit neznámý cizinec a objednat si u Mozarta mši za zemřelé. Toho času již velmi nemocný Mozart viděl v objednávce od neznámého zadavatele znamení blížící se smrti. Údajně pod tímto dojmem komponoval Requiem sám pro sebe a proto je tak působivé. Mozartovo Requiem právem patří svou hloubkou a autentickou silou prožitku k nejkrásnějším hudebním dílům.

Nenechte si ujít jedinečný koncert Mozartova Requiem v podání více než stočlenného hudebního tělesa.


Účinkují: 

Anna Hlavenková/soprán 

Barbora Polášková/alt 

Ondřej Holub/tenor 

Roman Vocel/bas,

Pěvecký sbor teplické konzervatoře/East Cape Youth Choir (JAR)/Děčínský pěvecký sbor
Symfonický orchestr teplické konzervaroře

Dirigent: Jiří Knotte

Taneční představení / Severočeské divadlo18.00 - CreWcollective: Moving Orchestra

Koncetru předchází unikátní tanečně-hudební site specific performance v prostorách Severočeského divadla. Tvoří ji série improvizovaných intervencí ve veřejném prostoru, kde se setkávají tanečníci s hudebníky v různých formacích a vytváří přímo před očima diváků několik krátkých představení. Diváci se procházejí a nechávají se vést místy dobře známými, kterými se v tanci i hudbě umělci inspirují - architekturou, atmosférou. Odkrývají se tak nové vrstvy, přícházejí nové asociace a známá místa se proměňují v nová, s tancem a hudbou.


WORKSHOPY / Veřejný sál Hraničář 

29. 9. - 30. 9. 2018

Taneční - Jan Bárta, Michaela Raisová, Jana Novorytová

Hudební - David Danel, George Cremaschi

Světelný design - Jan Komárek

Do představení Moving Orchestra se můžete zapojit i Vy

Podmínkou je absolvování dvoudenního workshopu okamžité kompozice a improvizace v pohybu a hudbě. Workshopy probíhají paralelně, zvlášť pro hudebníky a tanečníky 29.9. a 30.9. vždy 10:00 - 13:00 a 14:30 - 16:30 v budově Hraničáře. 

Základní vzdělání v pohybu nebo hudbě je podmínkou.Projekt vznikl za podpory Česko-německého fondu budoucnosti z projektu Sezóna start-upů, Euroregionu Elbe-Labe z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Města Ústí nad Labem

Pořadatel: Romance z. s ve spolupráci s KULT, spolekDas Eigene/HEIMAT je prvním tanečním představením, které v tomto projektu KULT, spolek představuje v rámci bloku pojedávajícím o současném scénickém tanci. The Guts Company za toto představení bylo ohodnoceno prestižním oceněním The Ursula-Cain-Advancement Award. Choreografka Johanna Roggan prochází různými vrstvami a významem pojmu domov a ztrátou tradic. Zabývá se německými předsudky a ve spolupráci s tanečníky Simone Detig, Anna Fingerhuth, Cindy Hammer, Jule Oeft, Romy Schwarzer a pěveckým sborem Dresdner Gnadenchor hází tyto stereotypy přes palubu. Dospívá k závěru, že pojem vlast zůstává utopií, pouhou pamětí a touhou po vzdálenějších místech.

Projekt DANCE UP! se koná díky finanční podpoře ze dvou hlavních zdrojů, a to z Euroregionu Elbe - Labe z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Česko-německého fondu budoucnosti a podpoře města Ústí nad Labem.

Úvodní přednáška Diverzita současného tance se uskuteční 30. 5. 2018 v 19:00 ve Veřejném sálu Hraničář následovat bude 1. 6. 2018 v 20:00 taneční představení Das Eigene/HEIMAT též ve Veřejném sálu Hraničář. 


Vstupné na přednášku Diverzita současného tance je zdarma.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na www.vstupenky.festivalkult.cz

DANCE UP! je taneční česko-německý projekt zaměřující se na drážďanskou, ústeckou a pražskou současnou divadelně-taneční scénu a snaží se všechny strany co nejvíce propojit. Naším cílem je představit divákům v Ústí nad Labem tanec v nových různorodých formách.


Startovacím bodem projektu bude úvodní netradiční přednáška obohacená o krátké video-ukázky současného tance s názvem Diverzita současného tance. Vstupy budou rozděleny do několika tematických bloků, které budou doplněny též o reálné taneční výstupy žáků ZUŠ. Přednášku povede hlavní produkční Studia Alta (dříve Spitfire Company, Divadla bratří Formanů) Ludmila Vacková. 


Projekt proběhne ve třech pomyslných blocích, každý zaměřený na rozdílný typ tanečního vyjádření. První blok zahájíme na přelomu května/června velkolepým představením Das Eigene/HEIMAT od drážďanského souboru The Guts Company. Druhá část proběhne v říjnu, Mozartovo Requiem v podání skoro 100 členného sboru bude doprovozeno tanečními vstupy souboru CreWCollective. Třetí blok završíme opět německým představením El Dorado od JuWie Dance. 


PŘEDPRODEJ VSTUPENEK